Standardy Obsługi Interesanta

Standardy Obsługi Interesanta

Informujemy, iż Ministerstwo Sprawiedliwości uruchomiło dotowany ze środków unijnych projekt pn.”Wdrożenie standardów i procedur obsługi interesanta w sądownictwie powszechnym”. Projekt ten ma na celu podjęcie i realizację działań służących wprowadzeniu jednolitych procedur obsługi osób zainteresowanych załatwieniem spraw w jednostkach sądownictwa powszechnego.

Na stronie https://wsoi.ms.gov.pl/ zamieszczone zostały wszystkie niezbędne informacje umożliwiające zapoznanie się ze szczegółami wprowadzanych standardów i procedur. W zakładce  „ Do pobrania” możliwe jest zapoznanie się z charakterystyką poszczególnych usług i wymaganiami dotyczącymi ich realizacji. Udostępnione zostały także wzory wniosków mające ułatwić i usprawnić proces załatwiania sprawy w sądzie, począwszy od wniosków o wgląd do akt sprawy, czy wniosków dot. zapytania o udzielenie informacji z Krajowego Rejestru Karnego ( tzw. usługi podstawowe ), a skończywszy na wzorach pozwów, wniosków w sprawach nieprocesowych, środków odwoławczych ( tzw. usługi uzupełniające ).

Wzory wniosków i pism procesowych wraz z kartami usług w wersji wydrukowanej dostępne są również w holu budynku Sądu Rejonowego w Ropczycach, znajdującym się przy wejściu głównym do sądu.

Zarządzenie Prezesa Sądu Rejonowego w Ropczycach i Dyrektora Sądu Okręgowego w Rzeszowie z dnia 24 lutego 2021 r. w sprawie wdrożenia standardów i procedur obsługi interesanta w Sądzie Rejonowym w Ropczycach

PLAKAT

ULOTKA

Podmiot udostępniający informację: Sąd Rejonowy w Ropczycach
Strona wygenerowana przez system (dynamicznie aktualizowana)
Opublikowany dnia: 2021-02-28 21:11
Opublikowany przez: mmatusik
Aktualizowany dnia: 2021-03-03 08:00
Aktualizowany przez: mmatusik
Zatwierdzony przez: b/d
Licznik odwiedzin: 1 104